2017 Sezonuna Hazırız

2017 yılında hedeflerini yükseklere taşıyan BC Vision Motorsport, yeni ekipler ve yeni otomobillerle parkura çıkmaya hazırlanıyor. Bu sezon motorsporlarındaki 26.yılını kutlayan Burak Çukurova tarafından kurulan takımın ikinci yılındaki hedefleri her kategoride şampiyonluk olarak belirlendi. BCVM, tüm takımlardan farklı olarak verdiği anahtar teslim hizmetle 2017 yılında Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonluğu ve Türkiye Ralli Şampiyonluğu haricinde Sınıf 4, Sınıf N, 2 Çeker, ve Kadın pilotlar kategorilerini kazanmayı ve yurt dışında da start alarak podyumda finiş görmeyi hedefliyor.

21 Mart günü Feraye Restaurant’ta düzenlenen basın lansmanında konuşan takım direktörü Burak Çukurova; “2016 Yılında Türkiye’de ilk kez başlattığımız sistemi 2017 yılında daha geliştirerek hem seyirciye, hem ekiplere keyif vermek en büyük görevimiz olacak. 2017 yılında daha önceki yıllarda sponsorumuz olan Skoda ile tekrar beraber olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Ekiplerimizin tulumlarından testlerine, Avrupa Şampiyonu pilotlardan eğitimlerinden, özel tırlarına, antrenman arabalarından, yabancı mühendis ve ekiplerine kadar 4/4’lük bir hizmet anlayışı ile hedeflediğimiz başarılara ulaşmak en büyük arzumuz olacak.

Bu sene takımımızda geçen sene de bizimle olan ve çok hızlı ve aynı zamanda çok özel bir insan olan Ahmet Burkay, Burak Akçay ile Sınıf 4 ve 2 Çeker Şampiyonluğu için mücadele edecek. Bu sezon transfer ettiğimiz Uğur Soylu-Aras Dinçer ikilisi R5 araçla zaferler ve Takım Şampiyonluğu için yarışacak. Aynı şekilde bu sezon takımımıza dahil olan Erkan Güral-Burak Koçoğlu ikilisi çok iyi bildikleri Sınıf N kategorisinde zirve için ter dökecekler. Yine bu sezon aramıza katılan Burcu Çetinkaya Bucak- Emire Cantürk Eren ekibi de Kadınlar Şampiyonluğu için yarışacaklar. Takım Sponsorlarımız Skoda Türkiye, Punto Restaurant, Ibis Hotels, Saygılı Rulman, OtoStil Dergisi, Car Dergisi, Demor, NG Kütahya Seramik, EVOBT ve Omak Lift’in bizlere verdikleri destek çok değerli. Umuyoruz ki sponsorlarımızı yurt içi ve yurt dışında en güzel şekilde temsil edeceğiz. Bu sene hedeflerimizden biri de 5 yurtdışına katılarak hem ülkemizi tanıtmak, hem de sporcularımızın vizyonlarını genişletmektir.

30 Mart-01 Nisan tarihlerinde İtalya’da koşulacak San Remo Rallisi’nde 3 ekibimiz ve Hyundai i20 R5, Skoda Fabia R5, Renault Clio S1600 otomobillerimizle sezona start veriyor olacağız. Umarım 2018 yılında daha büyüyerek, sporcularımızla, sponsorlarımızla sporu daha ileriye taşıyabilecek adımları birlikte atarız. 22-23 Nisan tarihlerinde İzmir’de Ege Rallisi’nde görüşmek üzere” açıklamasını yaptı.

2017 BC VISION MOTORSPORT YARIŞ TAKVİMİ

01-02 Nisan San Remo Rallisi / İtalya
22-23 Nisan Ege Rallisi / İzmir
20-21 Mayıs Rally Bulgaria / Bulgaristan
15 Haziran Rally Del Ceramica / İspanya
01-02 Temmuz ESOK Rally / Çanakkale
22-23 Temmuz Yeşil Bursa Rallisi / Bursa
27-28 Ağustos Rally Del Friuli Venezia Gulia / İtalya
9-10 Eylül İSOK Rallisi / İstanbul
21-22 Ekim Marmaris Rally Turkey / Muğla
18-19 Kasım Ford Otosan Rallisi / Kocaeli