Hakkımızda

2016 yılında 25.yılını kutladığım motorsporları kariyerimde artık iyi bir takım oluşturmanın zamanı gelmişti… Yaklaşık 3 senedir hayalini kurduğum ralli takımımın ilk adımlarını 2015 Ekim ayında attım. Bugüne kadar diğer takımlardan farklı olarak “Anahtar Teslim” bir garaj olmaya ve yarışanların yarışlar sırasında nelerle karşılaşabileceğini iyi bildiği için, bu ihtiyaçlara en güzel şekilde cevap vermek adına BC VISION MOTORSPORT’u oluşturduk.

Biz takım olarak yola çıkarken amacımız ekibin tamamen profesyonel bir mekanik ekip tarafından aracı hazırlanan, evinden çıktıktan sonra antrenman arabasından, yiyeceği yemeğe, yarış sırasında mekanik eldiveninden, otel rezervasyonuna, yarış esnasında ailesini eşini dostunu etaplara gönderebileceği shuttle servisine, basın lansmanından testine kadar komple bir paket sunmaktı. O yüzden de İtalya’nın en profesyonel ekiplerinden biriyle yola çıkarak toplamda 25 kişilik kuvvetli bir takım olmak hedefindeyiz. Bu yola çıkarken yanımda olan ve benimle gönlünü ortaya koyan çok değerli arkadaşlarım olan Tuba Karabağ, Bayram Yıldız, Gökçe Özgül, Aykut Bilir ve co-pilotum Vedat Bostancı’ya çok teşekkür ederim. Burada bana bu girişimde bulunmama destek veren ve hayatta da hep bana yol gösteren ve belki de çoğu güzel şeyin sebebi olan Babam Rıza Çukurova’ya, beni kuruluş yılımda yalnız bırakmayıp inanan yanımda olan Ahmet Burkay’a ve yine aynı şekilde içinde motorsporu sevgisini azaltmayan amcam Alpaslan Çukurova’ya bu sezon benimle beraber oldukları için teşekkür ederim.

2016 ‘da yola çıkarken takım farklılıklarımızdan biri olan, her ekibin sponsorunun diğer ekiplerin araçlarının üzerinde görünmesi anlayışı ile kuvvetli sponsorlarla yolumuzda ilerlemeyi hedef edindik. Bana ve ekibime 5 senedir sponsor olan İBİS Oteller zincirine, bu sene takımımıza inanıp sponsor olan PUNTO Fresco İtaliano Restaurant zincirlerinin sahibi Naci Topçuoğlu’na, AUTOCLUB Türkiye Genel Müdürü Turgut Yüksekdağ’a ve DEMOR Perde’ye teşekkür ederim.

2016 yılında seyircilerin Türkiye’de birebir hiç izlemedikleri Citroen DS3 R5, Citroen DS3 R3 TMAX ve Peugeot 208 R2 araçlarıyla, 7 yarışta yer alacağız. Evet çok tazeyiz, yeniyiz ve rakiplerimizin çok kuvvetli olduğunu biliyoruz. 2016 yılı için amacımız ve hedefimiz hem tüm ralliseverlere yeni araçlarımızla güzel görüntüler vermek hem de bu işin ne kadar daha farklı yapılabileceğini gösterebilmek. Vizyonumuzla hem ekiplerimize WRC ortamını (Mühendisiyle, mekaniğiyle, idari ekibiyle, etap sonu görevlisi ile, sosyal paylaşımı ile) yaşatmak, hemde 2016 yılı için Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonası ikinciliği hedefimiz…

Ahmet Burkay-Bilge Ayan ile Türkiye Ralli Sınıf 3 Şampiyonluğu’nu kazanarak Süper Kupa’ya gitmek, Alpaslan Çukurova-Ertuğrul Gündüz ile Türkiye Ralli Sınıf 4 Şampyonası’nda sezon sonunda podyumda olarak takımımız BC VISION MOTORSPORT’a ilk senesinde güzel başarılar kazandırmak istiyoruz.

Evet bu hedefler için yola çıkarken yanımızda olacak, olmayacak tüm medya kuruluşlarına, tüm fotoğrafçı arkadaşlara, tüm görevli ve gözetmenlere, tüm organizatör kulüplere, yeni federasyon yönetimine, tüm TV ve çekim yapan kuruluşlara ve tüm rakiplerimize şimdiden kolay gelsin diyerek başarılar diliyoruz.

Umarım 2017 yılında daha büyüyerek, sporcularımızla, sponsorlarımızla sporu daha ileriye taşıyabilecek adımları birlikte atarız.

EGE RALLİSİ’nde görüşmek üzere…

Burak ÇUKUROVA