Bu Sezon Skoda ile Beraberiz

100 yılı aşkın bir motorsporları geçmişine sahip olan Skoda, Fabia S2000 yarış aracının halefi olan Fabia R5 ile birçok şampiyona ve ülkede rallilerde mücadele etmeye devam ediyor.

2011 ve 2012 Türkiye Ralli Şampyonası’nda Fabia S2000 ile yarışan Burak Çukurova‘yı destekleyen Skoda, 5 yıllık aranın ardından BC Vision Motorsport takımının 2 adet Fabia R5’i ile 2017 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda dönüyor. Bu yılın ilk rallisi olacak Ege Rallisi’nde, Skoda Fabia R5 yarış aracında Burak Çukurova/Vedat Bostancı ve Uğur Soylu/Aras Dinçer ikilisi yer alacak.

Her zaman olduğu gibi büyük ilgi çekmesi beklenen sezon açılışı Ege Rallisi, tamamen yenilenen etaplarıyla birlikte daha heyecan verici bir hale geldi. Skoda, 2017 Türkiye Ralli Şampiyonası’na 2 adet Fabia R5 ile otomobil sporlarına destek verecek.

Ege Rallisi, toplam 450 kilometrelik bir parkurda ve 105 kilometrelik özel etabı ile toplam 9 etaptan oluşuyor. BC Vision Motorsport, Skoda Fabia R5 ile bu yarışta galibiyet elde ederek sezona hızlı bir başlangıç yapmayı hedefliyor.