Şampiyonlar Şampiyonası İzmir’de

2016 sezonunda tüm branşlardaki şampiyon ve birinciler ile uluslararası alanlarda ülkemizi temsil eden sporcularımız, tek marka kupaları birincileri ve KKTC şampiyonlarından oluşan sporcuların katılımı ile gerçekleşecek ‘Şampiyonlar Şampiyonası’, 18-19 Mart tarihlerinde İzmir Ülkü Park Yarış Pisti‘nde düzenlenecek.

TOSFED tarafından Opel Türkiye, Spor Toto ve Petlas katkılarıyla gerçekleştirilecek olan organizasyonda 18 Mart Cumartesi günü eşit otomobillerle sıralama turları gerçekleştirilecek, ardından belirlenecek en hızlı 16 sporcu, pazar günü elemeler ve finallerde birbirleriyle kıyasıya mücadele edecek.

Drift pilotlarının gösterileri, eski şampiyon ralli şampiyonlarının show turları, motosiklet akrobasi gösterileri ve Retro Rally sergisi gibi etkinlikler ile renklenecek organizasyonun kural ve programı ilerleyen günlerde TOSFED resmi web sitesinden açıklanacak.

Ayrıca 2016 sezonu şampiyon ve birincilerinin ödül alacakları TOSFED Gala Gecesi 17 Mart 2017 Cuma akşamı İzmir Balçova’da yer alan Kaya Thermal & Convention Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilecek.