BC Vision Motorsport 2017 Sezonunun 3.Yarışı Olan ve Çanakkale ‘de Yapılan Rally Troia 2017’de Liderliklerini Korudu

BC Vision Motorsport 01-02 Temmuz ‘da Çanakkale’de yapılan Rally Troia’da büyük ve önemli bir başarıya imza atarak değerli puanlar kazandı.

Sezonun 3.yarışı ve ERT yarışı olan 30 Haziran’daki seremonik start ile başlayarak 01-02 Temmuz’da Çanakkale’de yapılan Rally Troia 2017’de Skoda, Intercity Istanbul Park, Punto Restaurant, Saygılı Rulman, İbis Otel ve Oto Stil Dergi Sponsorluğunda katıldı. BC Vision Motorsport adına Skoda Fabia R5 ile Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisi Genel Klasman 2.liği, Sınıf 2 2.liği ve Uğur Soylu-Aras Dinçer ikilisi Genel Klasman 3.lüğü, sınıf 2 3.lüğü, Peugeot 208 R2 ile Ahmet Burkay-Burak Akçay ikilisi Genel Klasman 5.liği ve Sınıf 4 1.liği, Mıtsubıshı Evo 9 ile Erkan Güral-Burak Koçoğlu Genel Klasman 19.luğu ile tamamladı. Ayrıca Ralli kariyerlerine ilk defa adım atan Eren Burkay, deneyimli Co-Pilot Bora Arabacı eşliğinde Fiat Palio ile ve Toprak Candan Co-Pilotu Erhan Arıkan ile Hyundai Trophy’de kullanılan i20 ile R1 kategorisinde ilk defa parkurlara çıktılar.152 km’lik asfalt parkurların yanı sıra zorlu hava koşullarıyla da mücadele eden ekiplerimiz yarış sonunda takıma değerli puanlar kazandırdılar. Takımın Kadın Ekibi Burcu Çetinkaya Bucak-Emire Cantürk Eren yaşadıkları şanssızlık sonucu otomobilleri yanarak yarış dışı kaldılar.

BC Vision Motorsport Takım Direktörü Burak Çukurova “Böyle zorlu bir rallide ilk 5 arasında 3 ekip ile yer almak çok mutluluk verici. Takım olarak hem Takımlar Şampiyonasında puan farkını açmamız hemde pilotlarda liderliğimizi korumamız bizim için haftasonunun en önemli başarısıydı. Kadın ekibimizin talihsiz yarışdışı kalmaları bizi çok üzse de kadınlarda hala lider durumda devam etmeleri bize moral oldu. Ayrıca ilk rallilerinde yarışan takımımızın gençlerinin böyle zor bir yarışı tamamlamaları önemli bir başlangıç oldu. Sponsorlarımız Skoda, Intercity Istanbul Park, Punto Restaurant, İbis Otelleri, Saygılı Rulman ve OtoStil Dergi’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederim.“ dedi.