BC Vision Motorsport Liderliğini Korudu

BC Vision Motorsport, Sezonun 2.yarışı ve ERT yarışı olan 19 Mayıs’ta seremonik start ile başlayarak 20-21 Mayısta devam eden Bulgaristan Rallisinde Skoda, Punto Restaurant, Saygılı Rulman, İbis Otel ve Oto Stil dergi Sponsorluğunda 5 Ekiple katıldı. BC Vision Motorsport adına Skoda Fabia R5 ile Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisi ve Uğur Soylu-Aras Dinçer ikilisi, Peugeot 208 R2 ile Ahmet Burkay-Burak Akçay ikilisi ve Mıtsubıshı Evo 9 ile Erkan Güral-Burak Koçoğlu ve Burcu Çetinkaya Bucak-Emire Cantürk Eren ikilisi ile start aldı.

Bu sene ilk kez Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında yer alan toplam etap kmsi 483 km olan asfalt zeminli Bulgaristan Rallisinde yarışta ekipler 1.2 katsayı ile puan aldılar. Skoda Fabia R5 ile yarışan BUrak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisi Genel Klasman 2.liği ile bitirdikleri yarış sonrasında aldıkları değerli puanlarla Türkiye Ralli Şampiyonasında Pilotlarda ve Co-Pilotlarda liderliğe yükseldi. Uğur Soylu/Aras Dinçer ikilisi ilk gün lastik patlatması sonucu vakit kaybetsede Genel Klasman 9.luğu ile bitirdiği yarışta Peugeot 208 R2 ile Sezondaki ilk yarışına start alan Ahmet Burkay/Burak Akçay ikilisi üst düzey bir başarı göstererek hem Türk rakipleri içerisinde R2 kategorisinde 1. Olarak, hemde genel klasman 11.si olarak takıma değerli puanlar kazandırdı. Mıtsubishi Evo 9 ile yarışan ekibimiz Erkan Güral/Burak Koçoğlu ikilisi Genel Klasman 22.si olarak böyle zorlu bir yarışı tamamlama başarısı gösterdiler. Yine Mitsubishi Evo 9 ile yarışan Takımın Kadın Ekibi Burcu Çetinkaya Bucak ve Emire Cantürk Eren ikilisi 2.etapta yaşadıkları teknik aksaklık nedeniyle iyi başladıkları yarışa erken veda etmek zorunda kaldılar.

BC Vision Motorsport Takım Direktörü Burak Çukurova “ Takım olarak güzel bir yarış geçirdik. Takımlardaki liderliğimiz ve Pilotlarda Liderliğe çıkmamız bizi ayrıca mutlu etti.Sponsorlarımız Skoda, Punto Restaurant, İbis Otelleri, Saygılı Rulman ve OtoStil Dergi’ye teşekkür ederim.“ dedi.

Sezonun 3.yarışı 01-02 Temmuz’da Çanakkale’de yapılacak.