BC Vision V1’de 5 Kupa Kazandı

Rekabetçi ruhu, sürekli artan heyecan dozu ve seyir zevkiyle bambaşka bir adrenaline sahne olan V1 Challenge’da 2. ayak yarışları 18 Eylül Pazar günü Ülkü Park’ta yapıldı. 12 tur üzerinden koşulan iki yarışı da kazanarak ‘duble’ yapan Burak Çukurova kupanın genel klasmanında liderliğe yükseldi.

Kalabalık bir izleyici kitlesi tarafından takip edilen ve 20 sporcunun mücadele ettiği yarışlarda spin atanlar, kaza yapanlar, tozu dumanı katanlar Ülkü Park’taki heyecanı bir kat daha arttırdı.

İzmir Ülkü Park’ta koşulan ilk yarışta, pilotlar arasındaki ciddi rekabet dikkatlerden kaçmadı. Sıralama turlarında en iyi zamanı yapan Ayhancan Güven pole pozisyonunda start alırken, onu Burak Çukurova ve Göksun Erkek takip etti. Ancak Güven, yarışın hemen başında mekanik bir sorun yaşadı ve ikinci turda önce Burak Çukurova’ya, ardından da Göksun Erkek’e geçildi. Genç pilot yaşadığı problem nedeniyle en gerilere kadar düştü ve yarış dışı kaldı. V1’in iddialı isimlerinden Burak Çukurova ise bu avantajı iyi değerlendirip liderliği yarış sonuna kadar korudu. Damalı bayrağı ilk geçen isim olan Çukurova’nın ardından Göksun Erkek ikinci, Adem Çetmen ise üçüncü oldu.

Format gereği birinci yarışta puan alan ilk 12 pilotun tersten start aldığı ikinci yarışta tam bir heyecan fırtınası vardı. V1’in tek kadın pilotu Burcu Burkut Erenkul yarışa pole pozisyonunda başladı. Ancak start ile birlikte müthiş bir kargaşa yaşandı ve tampon tampona girilen ilk viraj sonrasında neredeyse bütün araçlar birbirine temas ederken, 2 araç yarış dışı kaldı. Sonraki turlarda tecrübesiyle öne çıkan Burak Çukurova, 12. sıradan başladığı yarışta liderliğe yükseldi ve bu pozisyonu yarış sonuna kadar koruyan Çukurova, haftayı ‘duble’ zaferle kapattı. İkinci yarışta, 18. sıradan start alan Ayhancan Güven ikinci, 11. sıradan start alan Göksun Erkek ise üçüncü sırada finişe ulaştı.

Takımımız BC Vision Motorsport Burak Çukurova ile iki genel klasman birinciliğiyle, Gençlerde Eren Burkay ve Toprak Candan ile ikincilik ve birincilik elde etti. Ahmet Burkay da master kupada birincilik sahibi oldu.

TRT Spor’dan yayınlanan kupada üçüncü ayak yarışları, 16 Ekim’de İzmit Körfez Yarış Pisti’nde organize edilecek.