Burkay-Ayan Sınıf 3 Şampiyonu Oldu

ahmetburkay_bilgeayan

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun 6.yarışı TÜYAP 37.İstanbul Rallisi, 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde, kısa adı İSOK olan İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edildi. TÜYAP ana sponsorluğunda, Ford, İstanbul Ticaret Odası, İPOP, TTOK, Fiat ve Şişli Belediyesi katkıları ile organize edilen ralli, Intercity İstanbul Park ve çevresinde 45 otomobil ve 90 sporcu katılımı ile gerçekleştirildi.

03 Eylül Cumartesi günü İstanbul Park Oto Pazarı’ndan verilen start ile başlayan rallinin ilk gününde mücadele Göçbeyli ve Oruçoğlu özel etaplarının ardından, Intercity İstanbul Park’ta yer alan İPOP seyirci özel etabında devam etti. Citroen DS3 R5 EVO ile mücadele eden BC Vision Motorsport ekibi Burak Çukurova-Vedat Bostancı ilk günü üçüncü sırada tamamladıkları ralliye ikinci gün mekanik arıza nedeniyle veda etmek zorunda kaldılar.

Pazar akşamı İPOP önündeki finiş podyumunda sona eren rallide, Sınıf 3 birinciliğini Peugeot 208 R2 ile yarışan BC Vision Motorsport ekibi Ahmet Burkay-Bilge Ayan elde etti. Uzun bir aradan sonra geçtiğimiz yıl 3 rallide yarışarak yeniden parkurlara dönen ve bu yıl sezon takip eden Burkay-Ayan ekibi bu yarışın ardından Türkiye Ralli Sınıf 3 Şampiyonluğu’nı matematiksel olarak garantilemiş oldu.

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası, 29-30 Ekim tarihlerinde Ankara Otomobil Kulübü ANOK organizasyonu ile Çorum’da organize edilecek olan Hitit Rallisi ile sona edecek.