KUZEY KIBRIS RALLİSİ’NDE SKODA HIZ KESMEDİ..

BC Vision Motorsport, 2018 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk toprak yarışı olan ve 1-3 Haziran Tarihinde yapılan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde başarısını sürdürdü.

Geçtiğimiz yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Burak Çukurova- Vedat Bostancı ikilisi Skoda Fabia R5 ile katıldıkları Kuzey Kıbrıs Rallisin’de lastik sorunu yaşamalarına rağmen Genel Klasman 3.sü olarak yarışı tamamlarken Powerstage etabını da 1 olarak bitirerek Pilotlar Şampiyonasında çok değerli puanları hanelerine yazdırdılar. Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu‘nun düzenlediği rallide takımın diğer ekibi Erkan Güral –Burak Koçoğlu İkilisi de NG Kütahya Seramik Ana sponsorluğunda yarıştıkları Skoda Fabia R5 araçlarıyla tüm zorlu koşullara rağmen yarışı 12.sırada tamamladılar.

2018 Sezonunda Ana Sponsor Yüce Auto Skoda olmak üzere, Punto Fresco İtaliano, İntercity, İbis Hotels, Oto Stil Dergi, Fener Nakliyat’ın destek verdiği BC Vision Motorsport Takım Direktörü Burak Çukurova şunları söyledi; “ Kıbrıs ilk kez katıldığımız bir ralliydi. Yerel ekiplerin hızlı gideceğini biliyorduk. Öyle de oldu. İlk etabın 300.metresinde patlayan lastiğimiz 1 dakika kaybetmemize neden olsa da yarış sonunda powerstage i kazanmamız bize değerli puanlar kazandırdı. Organizasyonun ve seyircinin kusursuzluğu bizlere büyük keyif verdi.Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.