Lassa V1 2015 Körfez’de Start Aldı

nzl_8773

Türkiye’nin en popüler tek marka kupası Lassa V1 Challenge 2015 sezonunun ilk yarışı İzmit Körfez pistinde yapıldı. Piste gelen otomobil sporu severler ile NTV Spor’da ekran karşısında olan yüz binlerce kişi Yağız Avcı’nın birinci olarak 10.000 TL para ödülü kazandığı yarışta bir an olsun yerinde duramadı. Son iki senenin şampiyonu Can Tolon’un ikinci olduğu yarışta, Burak Çukurova üçüncü sırada yer aldı.

KIRAN KIRANA MÜCADELE

VOLKICAR yarış otomobilleri ile organize edilen ve 22 pilotun kayıt yaptırdığı Lassa V1’de kıran kırana geçen mücadeleden Yağız Avcı galip çıktı. Bu sezon tekrar V1’e dönen Vetrina pilotu Yağız Avcı ilk yarışta iddiasını ortaya koymuş oldu. Son iki senenin şampiyonu Can Tolon ile Yağız Avcı arasında yaşanan çekişme sezonun ne kadar heyecanlı geçeceğinin ilk sinyallerini verdi. NTV Spor’dan canlı yayınlanan yarışta ekran karşısındaki izleyenler de yarış heyecanını yakından takip etme şansı buldular. Sıralama turları sonucuna göre göre ilk sıradan start alan Can Tolon 12 turluk ilk yarışı rahat kazanırken ikinci yarışta yaşananlar günün kaderini belirledi.

REKABETİN DOZU ARTTI

Türkiye’nin bu güne kadar yapılan en fazla katılımlı tek marka kupasında 22 pilotun girdiği kıran kırana mücadele, birçok kaza yaşanmasına sebebiyet verdi. Sıralama turlarındaki neticelere göre tersten sıralanarak start aldıkları ikinci yarışta Franke pilotu Göksun Erkek ve Kadir Akça arasında yaşanan mücadele sonunda Kadir Akça yarış komiserleri tarafından ihraç edilirken MANN-FILTER pilotu Koray Muratoğlu rakibi ile yaşadığı temas sonunda yarıştan ihraç edilen bir diğer isim oldu. Bu yarışta ilk sıradan start alan Fahir Talib uzun süre liderliği bırakmazken 12 turluk yarışın sonunda Yağız Avcı’ya geçilerek ikinci oldu. 7 pilotun yarışı tamamlayamaması yaşanan rekabetin büyüklüğünü gösterirken Burak Sohtorik, Önder Erdem, Armağan Arabul, Serhat Çoksayar, Ayhancan Güven, Mert Aytuğ ve Bahadır Durukan finiş göremeyen isimler oldular.

REKOR PARA ÖDÜLÜ HEYECANI ARTTIRDI

Her sene çıtayı yükselten V1’de heyecanı arttıran bir diğer faktör para ödülü oldu! Türkiye’nin ilk para ödüllü şampiyonası Lassa V1’de her yarışta birinciye 10.000 TL, ikinciye 4.000 TL ve üçüncüye 2.000 TL veriliyor. Bu ödül, şampiyonda rekabeti arttırarak izleyenlere seyre değer bir yarış sunulmasına katkı sağllıyor. Başarılı pilotları her zaman ödüllendiren Lassa V1, pilotların tercihi olan şampiyona olmaya devam ediyor.

20 puan ile birinciliğe yerleşen Avcı’yı 17 puan ile Can Tolon takip etti. ISS pilotu Burak Çukurova’nın puanı ise 15. Lassa V1’in ikinci yarışı 31 Mayıs Pazar günü İzmir Ülkü Pisti’nde koşulacak.