Rallide Yeni Vizyon: BC Vision

bcvisionmotorsport2016-696x472

Bu yıl otomobil sporlarında 25.yılını kutlayacak olan başarılı sporcu Burak Çukurova, otomobil sporlarına genç ve dinamik bir vizyon ile yeni bir heyecan kazandırmak hedefiyle BC Vision Motorsport isimli yeni bir takım kurdu. Punto Italiano Restaurant, Demorhome, Ibis Hotels, Autoclub ve Omak Lift desteğinde 3 ekiple Türkiye Ralli Şampiyonası’nı takip edecek olan takım Türk ralli izleyicisinin karşısına ilk kez çıkacak her biri kategorilerinde iddialı olan otomobillerle yarışacak.
Citroen DS3 R5 ile sezona şampiyonluk hedefi ile başlayacak olan Burak Çukurova’nın sağ koltuğunda bu yıl Vedat Bostancı yer alacak. Sınıf 3’de şampiyonluk hedefiyle direksiyon başına geçecek olan takımın diğer ekibi Ahmet Burkay-Bilge Ayan ise Citroen DS3 R3T ile start alacak. Takımın Sınıf 4’de iddialı olan üçüncü aracı Peugeot 208 R2 direksiyonunda ise çok tecrübeli bir isim Alpaslan Çukurova ise Ertuğrul Gündüz ile yer alacak.
16-17 Nisan tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek olan Ege Rallisi 2016 ile sezonu açacak olan takım, sezonun tüm yarışlarında geniş araç parkı ile kiralama hizmeti de verecek ve ilerleyen yarışlarda sürpriz bazı isimleri de bünyesine dahil edecek.