RALLY PHRYGIA ‘DA SKODA RÜZGARI..

BC Vision Motorsport, 2018 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan ve 4-6 Mayıs Tarihinde Eskişehir’de yapılan Rally Phrygia ile sezona hızlı bir giriş yaptı.

Balkan Ralli Kupası ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Rally Phrygia, Mantotherm, Banaz, Espark ve Midas özel etaplarının ikişer kez geçilmesinin ardından sona erdi.

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından 45 ekibin katılımıyla düzenlenen asfalt ralli, Eskişehir-Kütahya-Bilecik bölgesinde koşuldu.

Geçtiğimiz yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Burak Çukurova- Vedat Bostancı ikilisi Skoda Fabia R5 ile katıldıkları yarışta ilk günü lider tamamladılar. 2.gün yaşanan olumsuz hava koşullarında sorun yaşamalarına rağmen Genel Klasman 2.si olarak sezona başladılar. Takımın diğer ekibi Erkan Güral –Burak Koçoğlu İkilisi de NG Kütahya Seramik Ana sponsorluğunda yarıştıkları araçlarıyla tüm zorlu koşullara rağmen Skoda Fabia R5 ile çıktıkları ilk asfalt rallilerinde büyük başarı göstererek Genel Klasman 6.sı olarak takıma değerli puanlar kazandırdılar.

2018 Sezonunda Ana Sponsor Yüce Auto Skoda olmak üzere, Punto Fresco İtaliano, İntercity, İbis Hotels, Oto Stil Dergi, Fener Nakliyat ve Motul Madeni Yağlar’ın destek verdiği BC Vision Motorsport Takım Direktörü Burak Çukurova şunları söyledi; “ Pazar günü Eskişehir’de yaşanan ciddi hava muhalefetine rağmen 2 otomobilimizle birlikte finişe ulaştığımız ve podyumda olduğumuz için çok mutluyum. Değerli puanları hanemize yazdık. Sezonun 2.yarışı aynı zamanda ilk toprak Rallisi Kıbrıs’ta yapılacak. Umarım orada da aynı başarıyı gösteririz. Tüm Sponsorlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederim.” dedi.