Türkiye Rallisi’ne Dayanıklılığı ve Hızıyla Skoda Fabia R5 Damga Vurdu

Burak Çukurova-Vedat Bostancı ise bu başarıyla Türkiye Ralli Şampiyonası liderliğine yükseldi.

 

En başarılı Türk ekibi: BC Vision Motorsport

 

13-16 Eylül’de Marmariste gerçekleşen WRC Türkiye Rallisi’nde en başarılı Türk ekibi olan BC Vision Motorsport çok büyük bir başarıya ulaştı. BC Vision Motorsport takımı, Burak Çukurova-Vedat Bostancı ve Erkan Güral–Burak Koçoğlu ile birlikte Fabia R5 yarış aracıyla WRC2 Türkler sınıflandırmasında birinci ve üçüncü sırayı elde ettiler. Burak Çukurova-Vedat Bostancı, yüksek tempoları ve sorunsuz sürüşleriyle en yakın rakibine 14 dakika 51 saniye fark atarak dikkatleri üzerine topladılar.

 

Takımlar, otomobiller ve pilotlar adına yorucu ve zorlu bir ralli olan Türkiye Rallisi, hem yüksek sıcaklığı, hem de kırıcı yollara sahip etaplarıyla büyük bir heyecana sahne oldu. Skoda Fabia R5 ise, bir kez daha dayanıklılık ve istikrarın sembolü oldu. Daha önce hiçbir rallide teknik problemden kalmayan Fabia R5, bu başarısını devam ettirdi.

 

“Bir Türk olarak bu klasmanda gelmiş geçmiş en iyi dereceyi aldık“

Türkiye Rallisi’nde önemli bir başarıya imza atan Burak Çukurova, rakipleri problemler yaşarken Fabia R5’in dayanıklılığın altını çizerek, “Zorlu Türkiye Rallisi’ni bitirdik. Toplamda 317 kilometrelik etap tamamladık ve bu aslında üç Türkiye Ralli Şampiyonası yarışına denk gelen bir uzunluk. Dün öğlene kadar olan Türkiye Ralli Şampiyonası’nı 15 dakika farkla birinci olarak tamamladık. Buraya 25 Türk ekbini katılmıştı ve bunların sadece 3’ü ralliyi bitirebildi. Üstelik bu 3 finişten ikisi bizim takımdan geldi. Ardından WRC’yi takip etmeye devam ettik ve Dünya Şampiyonası WRC2 klasmanında 6. olduk. Bugüne kadar bir Türk olarak bu klasmanda gelmiş geçmiş en iyi dereceyi elde ettik. Biz burada dayanıklılığımızı ve istikrarımızı göstermiş olduk. Ayrıca Türkiye’de Takımlar ve Pilotlar Şampiyonası liderliğine çıktığımız için de mutluyuz. Rakiplerimizin bu kadar döküldüğü, hiçbir aracının yarışa devam edemediği bir yerde bizim iki aracımızla sorunsuz bir şekilde finişe gelmek bizi ayrıca gururlandırıyor. Podyumu domine ettik ve bizim için unutulmayacak bir ralli oldu.Organizasyonun kusursuzluğu bizlere büyük keyif verdi, Tosfed başta olmak üzere, hakem, gözcü, gözetmen emeği geçen herkese teşekkür ederiz.                                                                                                              Ayrıca sponsorlarımız Skoda Türkiye, Punto Restaurant, Intercity Park, İbis Hotels, Otostil Dergi, Fener Nakliyat‘a da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz“ dedi.

 

Burak Çukurova ve Vedat Bostancı ikilisi, bu sonuçlarla birlikte Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Pilotla ve Co-pilotlar Sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Takımlar Şampiyonası’nda da BC Vision Motorsport liderliğe yükseldi.

 

Türkiye Ralli Şampiyonası, 20-21 Ekim tarihlerinde İstanbul Rallisi ile devam edecek