V1 İzmir Yarışında Dördüncülük

hrn_6974

Lassa V1 sezonu İzmir’de yapılan ikinci yarış ile devam etti. 22 birbirinden iddialı pilotun start aldığı yarışta, rekabet beraberinde kazalar ve temasları getirdi. Yarış sonrası itirazlar havada uçuşurken bu heyecan dolu mücadele en çok piste gelen tutkunlar ile TV başındaki izleyenleri mutlu etti.

Sıralama turları ile birlikte İzmir Park’taki iddiasını ortaya koyan Tolon, Kocaeli pistindeki ilk ayakta geçildiği Yağız Avcı’nın önünde finişe gelmek hedefi ile start aldı. En ön sırada başladığı ilk İzmir yarışında rahat bir galibiyet alan Tolon ikinci yarışta kurallar gereği 12. sıradan start aldı. Rakiplerini birer birer geride bırakan Can, finişe yine ilk sırada gelmeyi başararak Yağız Avcı ile puanını eşitledi. Birincinin 10.000 TL, ikincinin 4.000 Tl, üçüncünün ise 2.000 TL kazandığı yarışta Türkiye Ralli Şampiyonluğu da bulunan Yağız Avcı ikinci, 17 yaşındaki ehliyeti olmayan genç yetenek Toprak Candan üçüncü oldu.

İlk yarışta 56.651 ile en hızlı tur zamanını kaydeden ISS pilotu Burak Çukurova ise, iki yarış sonucunda İzmir’den dördüncülük puanı ile ayrıldı.

Lassa V1 30 Ağustos’ta İzmit Körfez Pisti’nde koşulacak üçüncü yarış ile devam edecek.