V1’de Altın Kupa Çukurova’nın

Rekabetçi ruhu, sürekli artan heyecan dozu ve seyir zevkiyle bambaşka bir mücadeleye sahne olan V1 Challenge 2016 sezonu, İzmit’te devam etti.

Sezon sonuna doğru yaklaşılırken, 5. etabın 9 ve 10’uncu yarışları müthiş bir çekişmeye sahne oldu. Genel Klasman’da ‘Altın Kupa’ iddiasını sürdüren ilk 4 pilot Burak Çukurova, Ayhancan Güven, Göksun Erkek ve Adem Çetmen arasındaki mücadele, kelimenin tam anlamıyla tavan yaptı.

İzmit Körfez Yarış Pisti’ni dolduran seyircilerden tam not alan V1 pilotlarına, her iki yarışta da ilgi büyüktü. Volkicar’ların sesi ile yankılanan Körfez Pisti, tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Antrenman ve sıralama turlarıyla birlikte ısınan pistte, resmen heyecan fırtınası vardı. V1 Challenge’ın 5. virajını tüm motor sporları tutkunları, nefeslerini tutarak takip etti.

Sıralama turları sonunda ISS adına yarışan Burak Çukurova en iyi zamanı yapıp ‘pol’ pozisyonunu elde ederken, Çaykur Rizespor pilotu Ayhancan Güven ikinci, Mann Filter pilotu Efe Albağlar ise üçüncü sıradan start alma hakkını kazandı.

Altın Kupa Çukurova’nın

İlk yarışta, Ayhancan Güven mekanik bir sorun nedeniyle yarış dışı kalırken, Burak Çukurova 4’üncü gelerek 13 puanı hanesine yazdırdı ve Genel Klasman’da büyük bir avantaj elde etti. Bu moralle ikinci yarışa daha iddialı çıkan Çukurova, damalı bayrağı geçen ilk isim oldu. En yakın rakibinin 45 puan önünde bulunan ISS pilotu Burak Çukurova, böylece sezonun bitmesine 1 hafta kala birinciliğini ilan etti.

Sezonun sondan bir önceki yarışında podyum gören ve ÇETMEN sponsorluğundaki toplam 17.000 TL’nin sahibi olan pilotlar şu şekilde sıralandı:

Genel Klasman / 1.Yarış

  1. GÖKSUN ERKEK – DERECE KOLEJİ
  2. EFE ALBAĞLAR – MANN FILTER
  3. C.TOPRAK CANDAN – HAYALİMDEKİ HERŞEY

 Genel Klasman / 2.Yarış

  1. BURAK ÇUKUROVA – ISS
  2. ÜMİT ERDİM – KONFOR
  3. ADEM ÇETMEN – BAMBİ MOBİLYA

Türkiye’nin en popüler motor sporları organizasyonlarından olan V1 Challenge, Volkan Işık ve ekibi danışmanlığında, Ülkü Motorsport tarafından organize ediliyor. TRT Spor’dan yayınlanan V1, milyonları ekran başına topluyor.

Türk yarış otomobili Volkicar’ların adrenalin dolu yarışı V1 Challenge’ın final etabı, 27 Kasım’da İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde koşulacak. Burak Çukurova Altın Kupa’sını teslim alırken, Gümüş ve Bronz Kupalar da sahiplerini bulacak. Ayrıca Master Cup ve Gençler Kategorisi Birincileri de İzmir’de belli olacak…